W sezonie 2018/2019 Klub Piłki Siatkowej "Kielce" kontynuuje program promocyjny dla szkół i innych placówek oświatowych „Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo”. 

Program ma na celu rozpropagowanie siatkówki oraz postaw prosportowych wśród dzieci i młodzieży. Siatkówka to sport, dzięki któremu zwykłą znajomość możemy zmienić w prawdziwą przyjaźń.

Od sezonu 2015/2016 w ramach programu "Żyj z pasją i zdrowo, na sportowo" gościliśmy w Hali Legionów kilka tysięcy młodych kibiców. Towarzyszyli oni drużynie ówczesnego Effectora Kielce, następnie Dafi Społem Kielce we wszystkich siatkarskich pojedynkach, wspierając drużynę prawdziwie sportowym i kulturalnym dopingiem. To oni sławili barwy biało-niebiesko-czerwone i dodawali siatkarzom siły do walki o kolejne punkty. Na zakończenie sezonu Klub w sposób szczególny podziękował swoim młodym sympatykom. Zawodnicy kieleckiego klubu poprowadzili w ich szkołach lekcje wf-u, profesjonalne treningi siatkówki, rozegrali wspólne mecze. Czynny udział w zajęciach z zawodnikami wzięło udział blisko 1500 dzieci i młodzieży z ponad 20 szkół z Kielc i województwa świętokrzyskiego.

Zainteresowanie programem dla szkół jest ogromne, stąd nasza decyzja o jego kontynuacji w nadchodzącym sezonie. W programie mogą wziąć udział szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze (domy pomocy, ośrodki szkolno-wychowawcze, świetlice socjoterapeutyczne, szpitale itd.) z Kielc i terenu województwa świętokrzyskiego.

Grupa musi składać się z minimum 10 młodych uczestników oraz opiekuna. Maksymalna ilość uczestników nie jest określona. Do programu można przystąpić w każdej chwili, zgłaszając i potwierdzając uczestnictwo grupy w aktywnym dopingowaniu drużyn podczas najbliższego meczu. Zgłoszenia dokonujemy najpóźniej na jeden dzień roboczy przed meczem do godz. 12:00 poprzez nadesłanie do klubu imiennej listy uczestników na adres mailowy biuro@siatkakielce.pl. Formularz zgłoszeniowy dostępny w zakładce Strefa kibica/Program dla szkół. Szkoły i inne placówki oświatowo-wychowawcze prosimy o przesłanie pisma/deklaracji wzięcia udziału w programie z pieczątką placówki oraz podpisem dyrektora.

Ilość miejsc na trybunach przeznaczonych na program jest ograniczona. O uczestnictwie w meczu danej placówki decyduje kolejność zgłoszeń. Program promocyjny obowiązuje na wszystkie mecze drużyny KPS Kielce odbywające się w Hali Widowiskowo-Sportowej MOSiR przy ul. Żytniej 1 oraz w Hali Legionów przy ulicy Drogosza 2 w Kielcach. Promocja dotyczy rozgrywek 1. Ligi, Pucharu Polski oraz meczów sparingowych i innych turniejów.

Do pobrania