Badania i kolacja integracyjna – tak 1 sierpnia nasz zespół rozpoczął niespełna dwumiesięczny okres przygotowawczy do zbliżającego się sezonu 2018/2019.

Zawodnicy po raz pierwszy spotkali się wczesnym rankiem na badaniach lekarskich w przychodni CenterMed. Następnie zostali gruntownie przebadani przez fizjoterapeutę oraz trenera przygotowania motorycznego, którzy wykonali specjalne testy metodą FMS. – Skontrolowaliśmy mobilność w stawach, siłę i moc mięśni, stabilizację oraz koordynację. Dzięki temu wychwyciliśmy zaburzenia wzorców ruchowych, następnie pracując nad ich poprawą zmniejszymy ryzyko odniesienia kontuzji, co jest jednym z najważniejszych elementów w obszarze prawidłowego przygotowania motorycznego - powiedział Marek Dzięgiel, który będzie odpowiadał za przygotowanie motoryczne drużyny. Po obowiązkowej diagnostyce wspólnie ze sztabem szkoleniowym i zarządem klubu, zawodnicy udali się na integracyjną kolację do Kompleksu Rekreacyjnego „Sielsko na Wygodzie”, położonego w gminie Imielno w pobliżu Kielc.

 Przygotowania na start!

We czwartek odbędą się pierwsze jednostki treningowe. Z uwagi na Mistrzostwa Świata Kobiet w piłce ręcznej rozgrywane w naszym mieście, siatkarze przez cały sierpień będą trenowali w hali sportowej Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej przy ul. Św. Stanisława Kostki 17. Dzięki uprzejmości naszego nowego partnera, firmy Zdrofit, zawodnicy mogą korzystać z profesjonalnych siłowni, w których skupią się nad poprawą kondycji fizycznej i zwiększeniem wydolności organizmów. Odnowę biologiczną zapewni nam Binkowski Resort.

Gruntownie przebudowany i odmłodzony skład gotowy do walki

Z poprzedniego składu pozostało jedynie dwóch siatkarzy - przyjmujący Jakub Szymański i rozgrywający Piotr Adamski. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Mateusz Grabda. Patrzę bardzo optymistycznie w przyszłość. Mamy bardzo młodą drużynę. W zespole są siatkarze, którzy byli głównym ogniwem w drużynach juniorskich, czy młodzieżowych reprezentacjach Polski. Przy doborze składu, poza aspektami sportowymi decydowały również predyspozycje mentalne, które według mnie są ogromnie istotne, jeśli nie najważniejsze. Będzie to zespół młodych, gniewnych wilków, którzy dostarczą kibicom wielu pozytywnych emocji – powiedział trener.

Pełny skład kadry i szczegółowa prezentacja zawodników, którzy zasilili szeregi kieleckiej drużyny już niebawem!

***

Dziękujemy Kompleksowi Rekreacyjnemu „Sielsko na Wygodzie” oraz „Szkole Jazdy Krzysztof” za zorganizowanie kolacji integracyjnej.