Siatkarze Dafi Społem w poniedziałek rozegrali drugi mecz sparingowy z reprezentacją Szwecji, która przygotowuje się do Złotej Ligi Europejskiej. Kielczanie są w trakcie roztrenowania po zakończonym niedawno sezonie PlusLigi. Towarzyskie spotkanie odbyło się w hali sportowej w Radoszycach przy komplecie publiczności. Zawodnicy rozegrali cztery partie, w których górą okazali się Szwedzi.

Radoszyce po raz pierwszy w historii gościły w swoim mieście narodową reprezentację w piłce siatkowej. Szwedzi skorzystali z zaproszenia burmistrza Michała Pękali i przyjechali do ponad dziewięciotysięcznej miejscowości, by zagrać sparing z Dafi Społem Kielce. Siatkarskie widowisko przyciągnęło do hali sportowej komplet publiczności, która głośnym dopingiem zagrzewała do walki obie drużyny. Zarówno Szwedzi jak i siatkarze Dafi Społem mogli poczuć się jak prawdziwe gwiazdy, ponieważ na boisko zostali wyprowadzeni przez dzieci z Akademii Siatkówki PGE Skry Bełchatów. Tuż przed rozpoczęciem spotkania oraz w przerwach pomiędzy setami mogliśmy oglądać występy cheerleaderek. Cały mecz poprowadził spiker, a wszystkie jego komunikaty tłumaczone były na język angielski – specjalnie dla zagranicznych gości.

Reprezentanci Szwecji w trzech setach pokonali kielecką drużynę, jednak wychodząc naprzeciw oczekiwaniom kibiców zgromadzonych w hali postanowili rozegrać jeszcze jedną, dodatkową partię. Szwedzi zwyciężyli także w czwartej, niepełnej odsłonie meczu. Kielecki zespół jest obecnie w trakcie roztrenowania po zakończonym sezonie w PlusLidze. - Jesteśmy w tej chwili na zupełnie innym etapie - po trudnym sezonie za chwilę zaczynamy wakacje, a Szwedzi przygotowują się do Ligi Europejskiej.  Nic dziwnego więc, że są w lepszej dyspozycji od nas – powiedział po meczu szkoleniowiec Dafi Społem Kielce, Dariusz Daszkiewicz.

Skąd pomysł na to, żeby obóz przez sezonem reprezentacyjnym przeprowadzić właśnie w Polsce? - Polska to „siatkarski” kraj, gdzie gra mnóstwo świetnych siatkarzy. Pomyśleliśmy, że dobrze sprawdzić się na tle polskich drużyn. Oprócz Dafi Społem Kielce graliśmy jeszcze z uniwersytecką drużyną z Krakowa (AGH Kraków) oraz drugim zespołem VK Ostrava. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy przyjechać do Polski i móc przygotowywać się tutaj do sezonu reprezentacyjnegomówił Claes-Göran Eriksson, manager reprezentacji Szwecji.

Oprócz gier kontrolnych z Dafi Społem, Szwedzi zagrali także z innymi drużynami. Ciekawostką jest fakt, że wygrali wszystkie mecze sparingowe. - Przygotowujemy się w Polsce do Złotej Ligi Europejskiej. Trafiliśmy do grupy z Belgią, która jest półfinalistą Mistrzostw Europy, mamy także mocną Estonię i Słowację. Myślę, że w rankingu jesteśmy na czwartej pozycji wśród tych drużyn.  Jeśli zagramy na naszym najwyższym poziomie, to myślę, że jesteśmy w stanie powalczyć o wyjście z grupy – dodaje szwedzki manager.

Po zakończonym meczu kontrolnym obie drużyny oraz przedstawiciele Radoszyc zostali zaproszeni na kolację w strażackiej remizie.

Dafi Społem Kielce – Szwecja 0:4 (17:25, 22:25, 21:25, dodatkowa partia: 8:15)

Skład Dafi Społem Kielce: Superlak, Łapszyński, Adamski, Pacholczak, Schamlewski, Duda, Biniek (L.) oraz Stępień, Lorenc, Czaja, Lisowski.

Skład reprezentacji Szwecji: Lushtaku, Lindberg, Gustavsson, Sundberg, Pettersson, Eriksson (L.)

Galeria z pojedynku z reprezentacją Szwecji do obejrzenia tutaj