W meczu dziewiątej kolejki PlusLigi Espadon Szczecin podejmował Dafi Społem Kielce. Gospodarze postawili kielczanom trudne warunki i odnieśli pewne zwycięstwo, inkasując komplet punktów.

Mecz rozpoczął się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy zdominowali Dafi Społem Kielce w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła (11:6, 15:9). Kielczanie podjęli walkę, zaczęli lepiej przyjmować i ryzykować na zagrywce, co przełożyło się na zminimalizowanie straty punktowej do dwóch oczek (16:14, 21:19). Końcówka pierwszego seta obfitowała w niemałe emocje, ponieważ na tablicy wyników różnica wynosiła już tylko jeden punkt (22:21). Podenerwowani gospodarze wzięli sprawy w swoje ręce i nie pozwolili gościom na zdobycie ani jednego oczka do zakończenia inauguracyjnej partii. Pierwszego seta asem serwisowym zakończył Michał Ruciak (25:21).

Drużyny od początku drugiej partii nawiązały między sobą zaciętą walkę, a na tablicy wyników co chwilę widniał remis (2:2, 4:4, 7:7) Kibice mogli zatem obserwować emocjonujący fragment gry, w którym nie brakowało efektownych akcji i przez dłuższy czas żadna z ekip nie mogła uzyskać na choćby dwóch punktów przewagi. Dopiero w środkowej części seta szczecinianie zdołali wyjść na dwupunktowe prowadzenie (12:10, 14:12). Goście od momentu zdobycia 12. punktu wpadli w kryzys i kolejne dobre akcje Espadonu Szczecin spowodowały, że ich przewaga wzrosła do czterech oczek (16:12). Miejscowi siatkarze wciąż nadawali tempo temu spotkaniu i powiększali dorobek punktowy (22:15), pewnie zmierzając do zwycięstwa w drugim secie (25:16).

Dziesięciominutowa przerwa nie przyniosła oczekiwanych rezultatów w szeregach kieleckiej drużyny. Gospodarze znów narzucili swoje tempo (5:4). Siatkarze Dafi Społem Kielce rozegrali kilka dobrych akcji i doprowadzili do remisu (7:7, 11:11). Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt, jednak to szczecinianie wciąż byli lepsi (14:13, 15:14). Gospodarze utrzymywali swoją przewagę (17:15, 20:16). Błędy własne w końcówce pogrążyły zawodników ze stolicy województwa świętokrzyskiego (22:17). Espadon Szczecin kończy trzecią partię i całe spotkanie, wygrywając 25:18. Najlepszym zawodnikiem meczu został Marcin Wika.

Espadon Szczecin – Dafi Społem Kielce 3:0 (25:21, 25:16, 25:18)

MVP: Marcin Wika

Espadon Szczecin: Janusz Gałązka, Bartłomiej Kluth, Tomasz Kowalski, Michał Ruciak, Marcin Wika, Bartosz Gawryszewski, Adrian Mihułka (libero) oraz Marcin Jaskuła (libero), Mateusz Malinowski, Eemi Tervaportti

Dafi Społem Kielce: Jakub Szymański, Przemysław Stępień, Jakub Wachnik, Alexey Nalobin, Łukasz Łapszyński, Maxim Morozau, Mateusz Czunkiewicz (libero) oraz Piotr Adamski, Michał Superlak, Vlad Orobko, Szymon Biniek (libero)